Pomarańczarka - Aleksander Gierymski reprodukcja obrazu

Już od 159,00 zł
Dostępny
Kod
REP_A_GIE_007
Cena od: 159 do 309

Aleksander Gierymski Pomarańczarka - wyjątkowa reprodukcja obrazu

Pomarańczarka Aleksander Gierymski reprodukcja online – obraz olejny powstał między 1880 a 1881 rokiem w Warszawie. W tym czasie autor był pod silnym wpływem literatów i krytyków publikujących na łamach jednego z pozytywistycznych czasopism. W podobnym czasie powstał cykl realistycznych scen, które miały ukazywać codzienność ubogich warszawskich dzielnic – dlatego na wielu z nich pojawiła się tytułowa pomarańczarka. Obraz wchodził w skład zbioru Muzeum Narodowego w Warszawie jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W latach 1939-1945 zaginął, a w Polsce pojawił się z powrotem dopiero w 2011 roku.

Na pracy widoczna jest stara pomarańczarka – Gierymski w swoich obrazach z tego okresu skupił się bowiem niejako na przedstawieniu życia codziennego żydowskich mieszkańców m.in. Powiśla. Na pierwszym planie uwieczniona została kobieta w ubogim ubraniu, z poważnym wyrazem na twarzy. Kontrastem dla biedy i zmęczenia pomarańczarki jest pełen życia kolor owoców – przypomina ciepło, przywodzi na myśl południowy klimat. Aleksander Gierymski – Pomarańczarka to obraz funkcjonujący również pod innym tytułem: Przekupka z pomarańczami.

Żydówka sprzedająca owoce czy Żydówka z cytrynami to inne obrazy, na których ukazana jest pomarańczarka. Reprodukcja obrazu Aleksandra Gierymskiego nadrukowana jest na wysokiej jakości płótnie malarskim. Materiał pokryty jest później laminatem, który ma za zadanie chronić nadruk przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Jak wykonujemy reprodukcje obrazów?

Obrazy wykonujemy metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, naciągniętym na sosnowy blejtram.
Płótno pokrywamy przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni przed promieniami UV.
Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki czemu obraz można powiesić nie oprawiając go w dodatkową ramę.
Obrazy są przygotowane do bezpośredniego zawieszenia na ścianę.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź również naszą ofertę na pozostałe reprodukcje Aleksandra Gierymskiego. Zapraszamy!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pomarańczarka - Aleksander Gierymski reprodukcja obrazu