Stacja benzynowa (Detal) - Edward Hopper - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 107,00 zł
Dostępny
Kod
Gas detail
Cena od: 107 do 191
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja online: detal obrazu Stacja benzynowa (Gaz) Edward Hopper

Jeden z najważniejszych artystów XX wieku przyszedł na świat w zamożnej amerykańskiej rodzinie. Wykształcenie zdobył w Correspondence School of Illustrating w Nowym Jorku, później uczęszczał do New York School of Art. Sporo podróżował: do Europy wybrał się trzykrotnie. Najwięcej czasu spędził we Francji, w Paryżu, studiując malarstwo. W 1908 roku zdecydował się zamieszkać w Nowym Jorku. Swoją pracownię otworzył przy Washington Square North 3. Tworzył w niej przez całe swoje życie - ponad 50 lat.

 

Stacja benzynowa (Gaz) Edwarda Hoppera to obraz olejny, który powstał w 1940 roku. Z prywatnej korespondencji artysty wynika, że Hopper długo szukał odpowiedniej stacji paliw. Końcowe dzieło było wynikiem jedenastu próbnych szkiców różnych stacji benzynowych obserwowanych przez autora. Sześć z nich obecnie można podziwiać w kolekcji nowojorskiego Whitney Museum of American Art.

 

Gaz Edwarda Hoppera: detal. Obraz na płótnie

Reprodukcja obrazu na płótnie przedstawia w swoim założeniu zetknięcie dwóch światów. Jednym z nich jest natura - spokojna, dzika, nietknięta jeszcze przez człowieka. Z drugiej strony widać cywilizację: jej dorobek (stację paliw) oraz twórcę (człowieka). Twórczość człowieka w swoich natężonych, sztucznych barwach kontrastuje ze spokojnymi kolorami przyrody. Symbolizowana przez stację benzynową i dystrybutory cywilizacja jarzy się, zwraca na siebie uwagę, jest sztuczna, a jej twórca jawi się jako intruz mącący spokój natury. Przyroda za to jest kojąca,i daje schronienie, choć jednocześnie jest tajemnicza.

 

Światło widziane na obrazie - zarówno to naturalne, jak i sztuczne - nadaje scenie dodatkowy, ukryty na pierwszy rzut oka sens. Opustoszała droga, samotny pracownik stacji benzynowej i niczym niezmącone niebo - wszystko to ma razem ma świadczyć o samotności opustoszałej, amerykańskiej wiejskiej drogi. Motyw samotności był podejmowany przez Hoppera wielokrotnie - widać go m.in. w pracach poświęconych scenom podejrzanym w nowojorskich oknach, jak np. we Wnętrzu Nowego Jork czy na Nocnych Markach

 

Malarstwo Hoppera w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Obrazy na płótnie drukujemy na wysokiej jakości bawełnianym płótnie malarskim. Fotografie na płótnie naciągane są na sosnowe krosna malarskie. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki temu obraz można powiesić nie oprawiając go w ramę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy można znaleźć w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stacja benzynowa (Detal) - Edward Hopper - reprodukcja