Morze lodu - Caspar David Friedrich – reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 191,00 zł
Dostępny
Kod
REP_C_FRI_003
Cena od: 191 do 443
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Caspar David Friedrich Morze lodu - wspaniała reprodukcja w LueLue

Caspar David Friedrich Morze lodu namalował zafascynowany polarną ekspedycją Williama Edwarda Parry’ego, którą ten zorganizował w latach 1819-1820. Celem wyprawy były poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego, czyli morskiej drogi z Europy do wschodniej Azji. Friedrich Morze lodu namalował w latach 1823-1824.

Morze lodu – opis obrazu musi uwzględniać fakt przedstawiania przezeń opuszczony wrak statku, który z biegiem lat został ściśnięty przez ogromne masy lodu. Na obrazie widać polarny, opustoszały pejzaż. Artysta nigdy nie był w Arktyce – sposób na ukazanie lodu wypracował na podstawie szkiców olejnych wykonanych zimą 1820-1821, kiedy ostry mróz ściął wody Elby. Obraz ten jednak nie tylko nawiązuje do wyprawy Parry’ego, ale koreluje też z tragiczną przeszłością samego Friedricha – młodszy brat malarza utonął, gdy pewnej zimy załamał się pod nim lód. W arktycznej scenerii da się jednak dojrzeć pewnego rodzaju wiadomość o tym, że jeszcze jest szansa na ratunek – symbolicznie świadczą o tym świetliste, jasne niebo i bezkresny horyzont.

Morze lodu idealnym obrazem Friedrich'a do salonu

Obraz Friedrica Morze Lodu został wystawiony w Akademii Sztuk Pięknych w Pradze niedługo po ukończeniu prac w 1824 roku. Nie cieszył się jednak zbytnim zainteresowaniem i nie znaleziono też kupca, który zechciałby zabrać dzieło ze sobą do domu. Historycy sztuki oceniają, że obraz nie został zrozumiany przez ówczesną społeczność, która w konsekwencji odrzuciła dzieło. Obraz pozostał niesprzedany do śmierci artysty.

Caspar David Friedrich Morze lodu reprodukcja jest wykonana metodą druku na płótnie wysokiej jakości. To następne jest pokrywane laminatem, który ma chronić pracę przed szkodliwym działaniem nań czynników zewnętrznych.

Sprawdź także plakaty na ścianę oraz obrazy w ramach i dobierz coś wyjątkowego dla siebie!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Morze lodu - Caspar David Friedrich – reprodukcja