Kompozycja VIII - Wassily Kandinsky - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
323,00 zł
Dostępny
Kod
Kompozycja VIII Wassily Kandinsky
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Wassily Kandinsky – reprodukcja obrazu Kompozycja VIII 

Data stworzenia oryginału: 1923 r.

Gatunek: Abstrakcjonizm

Rozmiar 100x70cm


Wassily Kandinsky był rosyjskim malarzem, grafikiem i teoretykiem sztuki urodzonym w 1866 roku w Moskwie. Na kartach historii zapisał się między innymi jako jeden z przedstawicieli abstrakcjonizmu. Ten kierunek sztuk plastycznych charakteryzuje się próbą wyeliminowania wszelkich przedstawień czy form mających bezpośrednie odniesienie do przedmiotów obserwowanych w rzeczywistości. Jest to zatem rodzaj sztuki abstrakcyjnej, bezprzedmiotowej. Kandynsky był, obok Edwarda Muncha, prekursorem tego kierunku.

Opis obrazu Kompozycja VIII

Kompozycja VIII powstała w okresie, który historycy i znawcy sztuki nazywają „okresem zimnym” – obrazy charakteryzowały się wówczas swego rodzaju surowością i zawierały pewien racjonalny i logiczny początek. Jedną z najważniejszych prac w dorobku artysty była właśnie Kompozycja 8. Wassily Kandinsky uważał, że stanowi dokładne wyrażenie jego teorii o emocjonalnych właściwościach przypisanych kolorom, liniom i formie.

Wassily Kandynsky – Kompozycja VIII wyróżnia się żywymi kolorami i smukłością form. Sztuka malarza przedstawiać ma nie tylko jego nastrój, ale i wszystko dookoła, co wpłynęło na uczucia artysty. Wassily Kandynsky – Kompozycja VIII reprodukcja dostępna w galerii wykonana jest metodą druku na wysokogatunkowym płótnie naciągniętym na sosnowy blejtram. Boki pracy również są pieczołowicie zadrukowywane – tak, by obraz mógł od razu zawisnąć na ścianie, bez konieczności uprzedniego umieszczania go w ramie.

Inne reprodukcje obrazów Wassily Kandinsky są także dostępne w naszym sklepie! Sprawdź i wybierz najpiękniejszy dla Ciebie!

Więcej informacji
Szerokość 100
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 100x70
Kolorystyka obrazu Kolor
Wysokość 70
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kompozycja VIII - Wassily Kandinsky - reprodukcja