Tahitańskie kobiety na plaży Paul Gauguin - reprodukcja

199,00 zł
Dostępny
Kod
tahitanWomen

Wyjątkowy obraz Tahitańskie kobiety na plaży

Tahitańskie kobiety na plaży to obraz powstały w 1891 roku techniką oleju na płótnie. Dzieło przedstawia dwie kobiety spędzające czas na plaży w Tahiti. Obecnie obraz wchodzi w skład zbiorów paryskiego muzeum Orsay.

Tahitańskie kobiety na plaży Gauguina fascynują jednak nie ze względu na egzotykę scenerii, a ze względu na zabiegi kolorystyczne zastosowane przez malarza. Gauguin zdecydował się oddać charakter miejsca poprzez śmiałe operowanie kolorem – różem, czerwienią, żółcią piasku i zielenią morza widoczne za plecami przedstawionych na obrazie modelek. W pracy zastosowano kompozycję statyczną.

Opis obrazu Tahitańskie kobiety na plaży Gauguina

Tahitańskie kobiety na plaży Gauguin namalował w czasie, w którym stworzył też inne obrazy przedstawiające kobiety ujrzane przez artystę na Tahiti. Artysta udał się w podróż po świecie, ponieważ miał nadzieję uciec od cywilizacji i wszystkiego, co konwencjonalne i, według niego, sztuczne. Do Francji malarz wrócił dopiero w 1893 roku i zatrzymał się w Marsylii, gdzie wynajął pracownię. Na Tahiti powrócił w 1895.

Tahitańskie kobiety na plaży Paul Gauguin – reprodukcja obrazu dostępna w galerii wykonana jest metodą druku na wysokogatunkowe płótno malarskie naciągnięte na sosnowy blejtram. Praca nadrukowywana jest również na boki płótna – tak, aby od razu po zakupie dzieło było gotowe do powieszenia na ścianę.

Paul Gauguin obrazy to przepiękna dekoracja do domu! Sprawdź również inne reprodukcje obrazów artysty, m.in. Młoda dziewczyna z wachlarzem. Zapraszamy!

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 60
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tahitańskie kobiety na plaży Paul Gauguin - reprodukcja