Primabalerina - Edgar Degas - reprodukcja

199,00 zł
Dostępny
Kod
prima

Reprodukcja obrazu Primabalerina Edgar'a Degas

Edgar Degas to malarz i rzeźbiarz urodzony we Francji. Uważało się go za impresjonistę, ale jego prace często dążyły także w kierunku realizmu i romantyzmu. Jego szeroko uznany kunszt i warsztat malarski sprawiły, że dziś uznaje się go za jednego z najznamienitszych malarzy końca XIX wieku.

Edgar Degas urodził się w stolicy Francji, w rodzinie bogatego bankiera. Urodzenie pozwoliło mu pobierać nauki w Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. Na początku swojej artystycznej drogi tworzył historyczne i współczesne sceny rodzajowe, malował konie i sceny sportowe. Szczególnie znany jest jednak z obrazów przedstawiających baletnice – obraz Primabalerina jest jednym z takich dzieł.

Opis obrazu Primabalerina

Obraz Primabalerina wykonany metodą pastelu w technice monotypii. Ta polegała na malowaniu obrazu na płycie miedzianej lub szklanej, a następnie odbijaniu dzieła na zwilżonej kartce papieru. Na pierwszym planie widać baletnicę, w dalszej części obrazu, za kulisami, inne tancerki i mężczyzna przyglądają się tytułowej primabalerinie. Ci jednak pozostają jedynie postaciami bez głów, cała uwaga skupia się na postaci kobiety.

Obraz chwalono za wyjątkowy nastrój, który udało się osiągnąć – ukazana scena ma bowiem charakter nadnaturalny. Gra świateł i przyjęcie ciekawej perspektywy składają się na nastrój całego dzieła. Reprodukcja obrazu Primabalerina Edgara Degasa to wspaniały element wnętrza.

Zobacz inne obrazy Edgara Degas dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy!

Więcej informacji
Szerokość 55
Wysokość 80
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Primabalerina - Edgar Degas - reprodukcja