Primabalerina - Edgar Degas - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
263,00 zł
Dostępny
Kod
prima
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Primabalerina Edgar'a Degas

Edgar Degas to malarz i rzeźbiarz urodzony we Francji. Uważało się go za impresjonistę, ale jego prace często dążyły także w kierunku realizmu i romantyzmu. Jego szeroko uznany kunszt i warsztat malarski sprawiły, że dziś uznaje się go za jednego z najznamienitszych malarzy końca XIX wieku.

Edgar Degas urodził się w stolicy Francji, w rodzinie bogatego bankiera. Urodzenie pozwoliło mu pobierać nauki w Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. Na początku swojej artystycznej drogi tworzył historyczne i współczesne sceny rodzajowe, malował konie i sceny sportowe. Szczególnie znany jest jednak z obrazów przedstawiających baletnice – obraz Primabalerina jest jednym z takich dzieł.

Opis obrazu Primabalerina

Obraz Primabalerina wykonany metodą pastelu w technice monotypii. Ta polegała na malowaniu obrazu na płycie miedzianej lub szklanej, a następnie odbijaniu dzieła na zwilżonej kartce papieru. Na pierwszym planie widać baletnicę, w dalszej części obrazu, za kulisami, inne tancerki i mężczyzna przyglądają się tytułowej primabalerinie. Ci jednak pozostają jedynie postaciami bez głów, cała uwaga skupia się na postaci kobiety.

Obraz chwalono za wyjątkowy nastrój, który udało się osiągnąć – ukazana scena ma bowiem charakter nadnaturalny. Gra świateł i przyjęcie ciekawej perspektywy składają się na nastrój całego dzieła. Reprodukcja obrazu Primabalerina Edgara Degasa to wspaniały element wnętrza.

Zobacz inne obrazy Edgara Degas dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy!

Więcej informacji
Szerokość 55
Wysokość 80
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Primabalerina - Edgar Degas - reprodukcja