Światło słoneczne w stołówce - Edward Hopper - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 107,00 zł
Dostępny
Kod
Sunlight in a Cafeteria
Cena od: 107 do 287
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcje obrazu Światło słoneczne w stołówce Edward Hopper

Obraz Światło słoneczne w stołówce Edwarda Hoppera został ukończony w 1958 roku. To kolejne dzieło amerykańskiego malarza holenderskiego pochodzenia, które pozostawia widzowi pole do popisu w kwestii interpretacji i poszukiwania kolejnych motywów wykorzystywanych przez artystę w swoich dziełach.

Edward Hopper uznawany jest nie tylko za najwybitniejszego malarza realizmu XX wieku, ale także za mistrza subtelnych aluzji. Na obrazie Światło słoneczne w stołówce Hoppera widz zauważy dwie postacie: mężczyznę i kobietę, którzy siedzą przy osobnych stolikach w skąpanej w słońcu kafeterii. Są jedynymi klientami. Twarz mężczyzny skierowana jest w kierunku kobiety, ta również przechyla głowę w stronę mężczyzny, gotowa odpowiedzieć na niewypowiedziane jeszcze powitanie.

Światło słoneczne w stołówce Edward Hopper - obraz drukowany na płótnie

To, co interesuje artystę w ukazanej na obrazie Światło słoneczne w stołówce scenie, to trzymający w napięciu moment przed nawiązaniem pierwszego kontaktu - mentalne i emocjonalne pole, które może powstać między dwojgiem nieznajomych, zanim nawiążą jakąkolwiek relację.

Relacja ta jednak wcale nie musi zostać nawiązana. Warto zwrócić uwagę na fakt wyraźnego rozdzielenia tych dwóch postaci - oboje znajdują się po dwóch różnych stronach płótna. Widz widzi zainteresowanie siedzącego w półcieniu mężczyzny kobietą, ale też zauważa, że postać boi się spojrzeć bezpośrednio na nią, udając, że wpatruje się czemuś, co widoczne jest przez okno. Kobieta, siedząc w pełnym słońcu, również nie przejmuje inicjatywy, kieruje twarz w jego stronę, ale spogląda w dół, na swoje dłonie. Postacie trwają w zawieszeniu, czekając, aż któreś w końcu przejmie inicjatywę. Czy tak się stanie?

Odwrócenie tej sytuacji napięcia widoczne jest np. na obrazie Nocne marki. Tam nocna scena w mocnym, jarzeniowym świetle ukazuje nam parę, która już podjęła interakcję. Lokal pokazany w Nocnych markach znajduje się przy ruchliwej, głównej ulicy. Scenę jednak obserwujemy z zewnątrz. Scena na obrazie Hoppera Światło słoneczne w stołówce ukazana jest od środka, a tytułowa kafeteria prawdopodobnie znajduje się gdzieś w bocznej uliczce.

 

Malarstwo Hoppera w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Obrazy na płótnie drukujemy na wysokiej jakości bawełnianym płótnie malarskim. Fotografie na płótnie naciągane są na sosnowe krosna malarskie. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki temu obraz można powiesić nie oprawiając go w ramę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy można znaleźć w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Światło słoneczne w stołówce - Edward Hopper - reprodukcja