Stacja benzynowa (Gaz) - Edward Hopper - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 239,00 zł
Dostępny
Kod
Gas
Cena od: 239 do 434
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Stacja benzynowa (Gaz) Edward Hopper

Obraz olejny Stacja benzynowa (Gaz) Edwarda Hoppera powstał w 1940 roku. Praca była wynikiem reprezentacji kilku stacji benzynowych widzianych przez malarza - była wynikiem aż jedenastu próbnych szkiców. Sześć z ich znajduje się w kolekcji nowojorskiego Whitney Museum of American Art.

Z prywatnej korespondencji artysty wynika, że Hopper długo szukał odpowiedniej stacji paliw. W trakcie poszukiwań przygotował jednak szkice charakterystycznych amerykańskich dystrybutorów. Ukazana na obrazie stacja benzynowa stanowi zatem wzór podobnych amerykańskich miejsc typowych dla lat 40. i 50., choć w rzeczywistości nie istniała.

 

Obraz na płótnie: Gaz Edwarda Hoppera

Światło widziane na obrazie Gaz Edwarda Hoppera - zarówno to naturalne, jak i sztuczne - nadaje scenie dodatkowy, ukryty na pierwszy rzut oka dramatyczny sens. Pusta ulica, samotny pracownik stacji benzynowej i spokojne niebo - wszystko to ma składać się na samotność opustoszałej, amerykańskiej wiejskiej drogi. Motyw samotności był podejmowany przez Hoppera wielokrotnie - widać go m.in. na obrazie Chop Suey, którą również możesz zakupić w naszym sklepie internetowym.

Reprodukcja obrazu na płótnie ma przedstawiać zetknięcie dwóch światów: natury i cywilizacji. Twórczość człowieka w swoich nienaturalnych, sztucznych barwach kontrastuje z melancholijnymi barwami natury. Symbolizowana przez stację benzynową i dystrybutory cywilizacja jarzy się, jest sztuczna; spokojna natura jest kojąca, uspokaja i daje schronienie.

Reprodukcja obrazu Stacja benzynowa Edwarda Hoppera jest nadrukowana na wysokiej jakości płótno naciągnięte na drewniane krosno malarskie. Praca ma zadrukowane boki - tak, by obraz można było od razu powiesić na ścianie.

 

Malarstwo Hoppera w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Obrazy na płótnie drukujemy na wysokiej jakości bawełnianym płótnie malarskim. Fotografie na płótnie naciągane są na sosnowe krosna malarskie. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki temu obraz można powiesić nie oprawiając go w ramę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy można znaleźć w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stacja benzynowa (Gaz) - Edward Hopper - reprodukcja