Słońce majowe - Józef Mehoffer - reprodukcja

Już od 149,00 zł
Dostępny
Kod
Słońce majowe
Cena od: 149 do 189

Reprodukcja Józef Mehoffer - Słońce majowe

Józef Mehoffer to polski artysta, należący do jednych z najbardziej oryginalnych twórców okresu Młodej Polski. Zajmował się wieloma środkami artystycznymi: uprawiał grafikę artystyczną, malarstwo sztalugowe i portret kredkowy. Oddzielną kategorią twórczości polskiego malarza była grafika użytkowa. Dziś uznawany jest za mistrza dekoracyjności modernizmu.

Słońce majowe Mehoffer – opis obrazu

W 1908 roku artysta zakupił dwór w Jankówce, nieopodal Wieliczki. Nowy dom malarz urządza tak, jak można wyobrazić sobie rezydencję stworzoną do rodzinnego życia. Na obrazie Mehoffer przedstawił oświetloną światłem słonecznym werandę i niewielki – acz zachwycający – fragment ogrodu. W głębi obrazu widać postać kobiety, którą zapewne jest żona malarza. Była ona zresztą bohaterką większości obrazów, nad którymi pracował w swojej podkrakowskiej wsi. Józef Mehoffer Słońce majowe maluje w 1911 roku, trzy lata po przeprowadzce do swojej nowej rezydencji. Obraz powstał metodą oleju na płótnie. Oryginał można dziś oglądać w stołecznym Muzeum Narodowym.

Malarstwo Mehoffera jest dziś przez specjalistów uznawane za idealną reprezentację bogatej symboliki i dekoracyjnych tendencji w sztuce okresu Młodej Polski. Twórczość artysty wniosła ogromny wkład w rozwój symbolistycznej ikonografii w sztuce polskiej. Cechami charakterystycznymi dla dorobku Mehoffera są nasycone barwy oraz pewność i bezbłędność linii. Reprodukcja obrazu Słońce majowe Józefa Mehoffera to doskonały pomysł na urozmaicenie wnętrza.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Słońce majowe - Józef Mehoffer - reprodukcja