Słońce majowe - Józef Mehoffer - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 227,00 zł
Dostępny
Kod
Słońce majowe
Cena od: 227 do 263
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Józef Mehoffer to polski artysta, należący do jednych z najbardziej oryginalnych twórców okresu Młodej Polski. Zajmował się wieloma środkami artystycznymi: uprawiał grafikę artystyczną, malarstwo sztalugowe i portret kredkowy. Oddzielną kategorią twórczości polskiego malarza była grafika użytkowa. Dziś uznawany jest za mistrza dekoracyjności modernizmu. Słońce majowe Mehoffera to jedno z najpopularniejszych dzieł mistrza.

Józeg Mehoffer Słońce majowe – opis obrazu

W 1908 roku artysta zakupił dwór w Jankówce, nieopodal Wieliczki. Nowy dom malarz urządza tak, jak można wyobrazić sobie rezydencję stworzoną do rodzinnego życia. Na obrazie Mehoffer przedstawił oświetloną światłem słonecznym werandę i niewielki – acz zachwycający – fragment ogrodu. W głębi obrazu widać postać kobiety, którą zapewne jest żona malarza. Była ona zresztą bohaterką większości obrazów, nad którymi pracował w swojej podkrakowskiej wsi. Józef Mehoffer Słońce majowe maluje w 1911 roku, trzy lata po przeprowadzce do swojej nowej rezydencji. Obraz powstał metodą oleju na płótnie. Oryginał można dziś oglądać w stołecznym Muzeum Narodowym.

Modernistyczny obraz Słońce majowe Mehoffera

Malarstwo Mehoffera jest dziś przez specjalistów uznawane za idealną reprezentację bogatej symboliki i dekoracyjnych tendencji w sztuce okresu Młodej Polski. Twórczość artysty wniosła ogromny wkład w rozwój symbolistycznej ikonografii w sztuce polskiej. Cechami charakterystycznymi dla dorobku Mehoffera są nasycone barwy oraz pewność i bezbłędność linii. Reprodukcja obrazu Słońce majowe Józefa Mehoffera to doskonały pomysł na urozmaicenie wnętrza.

Inne działa, jak na przykład Róża Saronu oraz obraz Dziwny Ogród są dostępne w naszej ofercie! 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Słońce majowe - Józef Mehoffer - reprodukcja