Lekcja muzyki Johannes Vermeer - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 227,00 zł
Dostępny
Kod
Johannes Vermeer The music lesson
Cena od: 227 do 227
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Lekcja muzyki Johannesa Vermeera

Lekcja muzyki Vermeera, datowany na lata 1659-1664, dziś znajduje się w Buckingham Palace w Wielkiej Brytanii. Reprodukcja tego pięknego obrazu duńskiego malarza już może być twoja! W Galerii LueLue dostępna jest w rozmiarze 60x50 cm.

Jan Vermeer to holenderski malarz, którego twórczość najczęściej podejmowała tematy scen rodzajowych, wykorzystując mistrzowsko grę świateł. Lekcja muzyki, obraz datowany na około 1659-1664, został wykonany techniką oleju na płótnie. Dziś obraz wchodzi w skład zbiorów królewskich i znajduje się w pałacu Buckingham.

Jan Vermeer: Lekcja muzyki – opis obrazu

Płótno przedstawia scenę rozgrywającą się w bogatym, oświetlonym światłem słonecznym wpadającym przez okna z jednej strony pokoju. Na pierwszym planie widać stół, ustawiony w pobliżu okien. Na blacie stoi karafka i talerz. Obok stołu leży instrument muzyczny, drugi ustawiony jest pod ścianą i gra na nim kobieta. Postać jest odwrócona tyłem do obserwatora, ale jej twarz widoczna jest w wiszącym na ścianie lustrze. Na instrumencie widać łacińską inskrypcję, którą można przetłumaczyć w ten sposób: „Muzyka jest towarzyszką w radości i lekiem na strapienia”.

Lekcja muzyki, Vermeer zamieścił na obrazie też drugą postać – jest nią elegancki mężczyzna, który przysłuchuje się grającej na instrumencie kobiecie. Jest prawdopodobnie wysoko postawioną personą – świadczą o tym szarfa i trzymana przez niego szabla. Po prawej stronie obrazu można dojrzeć fragment dzieła noszącego tytuł Rzymskie miłosierdzie – scena przedstawia uwięzionego Zimona, którego własną piersią karmi jego córka Pero. Obraz namalowany jest w stylu przywodzącym na myśl twórczość włoskiego malarza Caravaggia.

W ofercie Galerii LueLue można znaleźć również inne obrazy Vermeera, jak np. obraz Kobieta w błękitnej sukni.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lekcja muzyki Johannes Vermeer - reprodukcja