Kobieta w błękitnej sukni Johannes Vermeer - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 139,00 zł
Dostępny
Kod
Johannes Vermeer The letter reader
Cena od: 139 do 139
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz Kobieta w niebieskiej sukni Johannesa Vermeera


Kobieta w błękitnej sukni to obraz Jana Vermeera, którego powstanie przez historyków sztuki datowane jest na lata ok. 1662-1665. Obecnie oryginał niesygnowanego obrazu znajduje się w holenderskim Muzeum Narodowym w Amsterdamie, gdzie trafiła w 1885 roku.

Kobieta w błękitnej sukni – obraz przedstawia samotną kobietę. Ta znajduje się w zaciemnionym pomieszczeniu i jest zaabsorbowana lekturą listu, który trzyma w rękach. W pokoju stoi stół oraz krzesła, a na ścianie za kobietą wisi mapa – prawdopodobnie ta sama, którą Vermeer zamieścił na swoim wcześniejszym obrazie Żołnierz i śmiejąca się dziewczyna. Lewa strona obrazu jest wyraźnie jaśniejsza od prawej – można zatem domniemywać, że poza kadrem ukazanym na obrazie znajduje się niewidoczne dla obserwatora okno. W starszych źródłach, które podejmowały się interpretacji dzieła często padały sugestie, iż możliwe, że ukazana na obrazie kobieta jest w ciąży – a jeśli rzeczywiście by tak było, to czy może być żoną Vermeera, Cathariną Bolnes. Z drugiej strony kobieta po prostu może mieć na sobie modny wówczas strój z krynoliny.

Opis reprodukcji obrazu Kobieta w niebieskiej sukni

Kobieta w błękitnej sukni Vermeer zastosował prostą kompozycję, która zresztą przypomina inne jego dzieło – Dziewczynę czytającą list. Vermeer malował przede wszystkim sceny rodzajowe, w których wykorzystywał grę świateł. W dorobku malarza dominują zatem postacie kobiece przedstawione we wnętrach mieszkalnych. Kobiety na obrazach Vermeera są często zajęte muzyką, lekturą listu lub rozmową.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Vermeer obrazy to dzieła sztuki, których inne można zdobyć w Galerii LueLue: Ważąca perły i Pisząca list.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kobieta w błękitnej sukni Johannes Vermeer - reprodukcja