Burza Józef Chełmoński - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 314,00 zł
Dostępny
Kod
Józef Chełmoński - Burza
Cena od: 314 do 404
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Józef Chełmoński Burza - wyjątkowa reprodukcja obrazu

Józef Chełmoński to polski reprezentant realizmu w malarstwie. W swoim dorobku ma sceny rodzajowe, na których z dużym autentyzmem ukazywał życie polskiej i ukraińskiej wsi oraz sceny myśliwskie. Jego twórczość charakteryzowała się wielką wrażliwością w stosunku do przyrody, jej odcieni i delikatności. Dowodem tego jest obraz Burza Chełmońskiego. Malował też portrety, poza tym uznano go za doskonałego malarza koni.

Opis obrazu Burza Chełmońskiego

Burza powstała w 1896 roku, kiedy twórczość Chełmońskiego cieszyła się już powszechnym uznaniem zarówno wśród publiczności, jak i krytyków sztuki. Obrazy artysty uznawane były za godne roli wzorca polskiego malarstwa pejzażowego. Obraz Burza Chełmoński wystawił w 1896 roku w Krakowie. Obraz spotkał się z uznaniem, a artysta został nagrodzony przez Akademię Umiejętności im Probusa Barczewskiego.

Artystów – szczególnie tych wywodzących się z wyższych sfer społecznych – często fascynowało życie polskiej wsi – do ich grona zaliczał się właśnie Józef Chełmoński. Burza stanowi wyraz szacunku do ludzkiej pracy i życia w zgodzie z nieprzewidywalną naturą. Dzieło ukazuje nieokiełznane przez człowieka siły przyrody oraz to, w jaki sposób wpływają na ludzką egzystencję, na emocje i pracę ludzi. W środku obrazu widnieją wiejskie dzieci pasące bydło. Postacie, zaskoczone burzą, kulą się od deszczu i wiatru. Obraz Burza Chełmońskiego to też dzieło dokumentujące wiejski stosunek do religii poprzez postać pastuszka kreślącego w powietrzu znak krzyża.

Poznaj inne obrazy Józefa Chełmońskiego dostępne w naszej Galerii.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Burza Józef Chełmoński - reprodukcja