Owczarek Józef Chełmoński - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 239,00 zł
Dostępny
Kod
Józef Chełmoński - Owczarek
Cena od: 239 do 239
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Józef Chełmoński realistyczny obraz Owczarek

Józef Chełmoński Owczarek to obraz utrzymany w nurcie realizmu, często historycy sztuki kategoryzują go jako polski impresjonizm oraz początku symbolizmu w polskim malarstwie. Na obrazie Józefa Chełmońskiego widać bosego chłopca ubranego w siermiężną kapotę, który gra na skrzypcach. Postaci towarzyszy pies oraz stado owiec widoczne za chłopcem.


Wizerunek wsi w dziełach malarza ma za zadanie odzwierciedlać jego stosunek do wiejskiego życia i ludzi zamieszkujących wieś – podobnie jak wielu innych artystów tego czasu, również Chełmoński zafascynowany był głębokim przywiązaniem do rodzinnej ziemi, które cechowało chłopów. Artyści tego czasu mieli ciepły, szczery stosunek do życia na wsi – i tak też myślał o im Chełmoński. Owczarek - obraz, którego celem jest ukazanie prostoty życia na wsi. Krajobraz na obrazie zamyka rysujące się w oddali pasmo drzew, a nieco leniwą, senną atmosferę ciepłego dnia podkreśla paleta jasnych barw wykorzystanych w tej pracy.

Chełmoński Owczarek - reprodukcja obrazu drukowana na płótnie


Chełmoński pochodził ze szlachty mazowieckiej – stąd też być może jego szczera fascynacja życiem chłopów, tak różnego od codzienności szlachcica. Malarza ciekawiło praktykowanie przez mieszkańców wsi dawnych obyczajów, ale także siła i niezwykła witalność chłopów. Józef Chełmoński Owczarek – reprodukcja obrazu dostępna w galerii przygotowana jest metodą druku na płótnie. Obraz zadrukowywany jest również po bokach płótna naciągniętego na blejtram – dzięki temu praca jest od razu gotowa do powieszenia na ścianie.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Inne obrazy Chełmońskiego również dostępne są w naszej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi dziełami!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Owczarek Józef Chełmoński - reprodukcja