Wampir - Edvard Munch - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
299,00 zł
Dostępny
Kod
Edvard Munch – Wampir
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz Wampir norweskiego malarza Edvarda Munch'a

Edvard Munch to norweski malarz i grafik. Do jego najbardziej popularnych dzieł należą między innymi obraz Krzyk (1893 rok) i Niepokój (1984). Styl norweskiego artysty można rozpoznać po takich cechach jak silny kontur, płynna linia, zróżnicowany koloryt i zapadająca w pamięć ekspresja. Edvard Munch Wampir i inna jego twórczość bardzo silnie oddziaływała na malarstwo europejskie początku XX wieku i była jednym z głównych źródeł ekspresjonizmu. 

Edvard Munch Wampir – opis obrazu

Dzieło Wampir zostało namalowane w 1893 roku i należało do cyklu Fryz życia, który powstawał w ciągu dekady między 1890 a 1900 rokiem. Munch chciał zobrazować najsilniejsze emocje charakterystyczne dla ludzkiego życia: miłość, strach i śmierć.

Na obrazie widać dwie postacie: kobiecą i męską. Mężczyzna wtula twarz w kobiece kolana. Złotowłosa obejmuje mężczyznę i – sądząc po tytule – wbija zęby w jego szyję. Spływające na mężczyznę złote pukle symbolizują więzy pętające kochanka. Na obrazie Wampir  Muncha kobieta jawi się jako istota jednocześnie pożądana i pociągająca, ale i niebezpieczna. Miłość do niej może prowadzić do katastrofy, smutku i destrukcji.

Obraz Wampir Munch namalował, tak jak resztę swoich dzieł, dając wyraz uczuciu osamotnienia, smutku i lęku. Tworzył symboliczne kompozycje, jego twórczość była nowatorska, ciekawa, inna. Jego dorobek dał początek nowemu kierunkowi w sztuce – ekspresjonizmowi.

Edvard munch obrazy i ich reprodukcje dostępne w naszej ofercie przygotowane są na specjalistycznym płótnie malarskim! Sprawdź!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 120x100
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wampir - Edvard Munch - reprodukcja