Wampir - Edvard Munch - reprodukcja

299,00 zł
Dostępny
Kod
Edvard Munch – Wampir

Edvard Munch – Wampir

Edvard Munch to norweski malarz i grafik. Do jego najbardziej popularnych dzieł należą między innymi obrazy Krzyk (1893 rok) i Niepokój (1984). Styl norweskiego artysty można rozpoznać po takich cechach jak silny kontur, płynna linia, zróżnicowany koloryt i zapadająca w pamięć ekspresja. Twórczość Muncha bardzo silnie oddziaływała na malarstwo europejskie początku XX wieku i była jednym z głównych źródeł ekspresjonizmu.

Edvard Munch: Wampir – reprodukcja obrazu

Dzieło Wampir zostało namalowane w 1893 roku i należało do cyklu Fryz życia, który powstawał w ciągu dekady między 1890 a 1900 rokiem. Munch chciał zobrazować najsilniejsze emocje charakterystyczne dla ludzkiego życia: miłość, strach i śmierć.

Na obrazie widać dwie postacie: kobiecą i męską. Mężczyzna wtula twarz w kobiece kolana. Złotowłosa obejmuje mężczyznę i – sądząc po tytule – wbija zęby w jego szyję. Spływające na mężczyznę złote pukle symbolizują więzy pętające kochanka. Na obrazie Muncha kobieta jawi się jako istota jednocześnie pożądana i pociągająca, ale i niebezpieczna. Miłość do niej może prowadzić do katastrofy, smutku i destrukcji.

Obraz Wampir Munch namalował, tak jak resztę swoich dzieł, dając wyraz uczuciu osamotnienia, smutku i lęku. Tworzył symboliczne kompozycje, jego twórczość była nowatorska, ciekawa, inna. Jego dorobek dał początek nowemu kierunkowi w sztuce – ekspresjonizmowi.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

 

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 120x100
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wampir - Edvard Munch - reprodukcja