Niepokój (Anxiety) - Edvard Munch - reprodukcja

309,00 zł
Dostępny
Kod
Edvard Munch – Anxiety

Edvard Munch – Anxiety

 

Edvard Munch Niepokój, jeden ze swoich najszerzej znanych obrazów, namalował w 1984 roku. Munch był norweskim malarzem i grafikiem. Jego styl składał się z kilku charakterystycznych cech: silnych konturów, płynnej linii, ekspresji i stosowaniem ciekawych, zróżnicowanych barw. Oryginał obrazu Anxiety (ang. niepokój) można dziś oglądać w Munch Museum w Oslo.

Anxiety Edward Munch – opis obrazu

Niepokój ma w sobie coś, co wydaje się być znajome – chodzi nie tylko o ponure, intensywne barwy, ale i o widok na fiord Oslo, który malarz po raz pierwszy umieścił na innym, najpopularniejszym ze swoich dzieł – obrazie zatytułowanym Krzyk z 1893 roku. Tu i tu widać zatem to samo molo, na którym stoją postacie, podobnie jezioro w oddali, dwie łodzie i kościół – prawie że niedostrzegalny, bo przykryty gęsto tajemniczą mgłą.

Krzyk Muncha opiera się na tragedii doświadczanej w całkowitej izolacji przez jedną osobę. Jeszcze bardziej poruszające dzieło Anxiety gra na zbiorowej rozpaczy – desperacja nie dotyka już tylko jednostki, a całą grupę, zdolną do wszystkiego. Edvard Munch Anxiety stworzył prawdopodobnie jako odzwierciedlenie swojego ówczesnego stanu psychicznego. Malarstwo pełniło rolę prawie że terapeutyczną, a artysta cierpiał z powodu depresji. Reprodukcja tego poruszającego i bardzo ważnego dla historii sztuki dzieła dostępna jest w galerii.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

 

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 140x110
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Niepokój (Anxiety) - Edvard Munch - reprodukcja