Lady Lilith Dante Gabriel Rossetti - reprodukcja

199,00 zł
Dostępny
Kod
Dante Gabriel Rossetti – Lady Lilith

Wyjątkowe dzieło Lady Lilith Rossetti

Lady Lilith Rossetti to obraz olejny autorstwa Dante Gabreila Rossettiego, który powstał najpierw w latach 1866-1868, a potem został zmieniony w latach 1872-1873. Zmiana służyła temu, by zakryć twarz pierwszej modelki, kochanki malarza Fanny Cornforth, i ukazać buzię Alexy Wilding.
Dante Gabriel Rossetiti Lady Lilith namalował, podejmując temat tytułowej postaci Lilith, która według starożytnego mitu judaistycznego była pierwszą żoną Adama. Lilith miała być powiązana z uwodzeniem mężczyzn i mordowaniem dzieci i jest ukazywana w sztuce jako potężna, ale zła kusicielka. W rzeczywistości postać kobiety opierała się w mitologii dominacji mężczyzn, dlatego została uznana za symbol ruchu feministycznego.

Lady Lilith Dante Gabriel Rossetti – obraz koncentruje się na urodzie kobiety. Ona sama zdaje się być skupiona na swoim odbiciu, które ogląda w trzymanym w ręce lusterku – przeczesuje swoje gęste włosy, jest rozpostarta w bardzo swobodnej pozie, brakuje jej też wiktoriańskiego gorsetu.

Opis obrazu Lady Lilith Dante Gabriel Rossetti

Lady Lilith Dante Gabriel Rossetti reprodukcja obrazu dostępna w galerii wykonana jest metodą druku. Obraz nanoszony jest na wysokiej jakości płótno, które następnie naciąga się na sosnowy blejtram i pokrywa bezpiecznym dla środowiska laminatem, który chroni nadruk przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki całemu procesowi boki pracy również są zadrukowane, a obraz może zawisnąć na ścianie nawet nieoprawiany.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Zobacz także inne obrazy autorstwa Dante Gabriel Rossetti, np. Proserpine.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 80x70
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lady Lilith Dante Gabriel Rossetti - reprodukcja