Cztery Pory Roku, Zima - Alfons Mucha

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 323,00 zł
Dostępny
Kod
REP_A_MUC_030
Cena od: 323 do 767
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Zima Cztery pory roku autorstwa Alfonsa Mucha

Alfons Mucha był wybitnym czeskim ilustratorem i malarzem. Cztery pory roku Mucha stworzył jako cykl czterech obrazów – każdy z nich miał przedstawiać inny sezon, jednym z nich jest właśnie dzieło Cztery pory roku Zima. Zmieniająca się natura i aura symbolizowana jest na każdym z obrazów przez kobiecą postać, która jest charakterystycznie ubrana i ukazana jest w symbolicznej pozie. 

Cztery Pory Roku Zima – opis dzieła

Cztery Pory roku Zima przedstawia skuloną z zimna kobietę. Ubrana jest w długą, szatę, którą nałożyła również na głowę. Kobieta stoi przy pokrytym śniegiem krzewie, gołymi stopami prawdopodobnie dotyka śniegu. Postać kobiety oraz roślina, przy której stoi, są wyraźnie zarysowane i znajdują się w centralnej części obrazu. Dalej, w tle widać zaśnieżone gałęzie jakiegoś drzewa. Tło, na którym ukazana jest kobieta, jest niewyraźne, ukazane w jednej palecie barw. Ma prawdopodobnie ukazywać fakt, iż zimą natura pogrążona jest w głębokim śnie, a poszczególne kształty i zarysy są nieostre, niemalże niewidoczne spod warstwy białego puchu. 

Alfons Mucha Cztery Pory Roku ukazał na czterech kolejnych obrazach – na każdym z nich najważniejszą postacią była inaczej ukazana kobieta. Na obrazie Cztery Pory Roku: Zima Alfons Mucha ukazał tę porę roku jako skuloną kobietę. Patrząc na nią można wyobrazić sobie, jaki chłód czuje ta postać. Koło kobiety widać też ptaki, jednego z nich zresztą trzyma w dłoniach, jakby starając się dać mu choć trochę ciepła. Srogość otaczającego postacie chłodu przeciwstawiona jest kobiecej postaci, która stara się zadbać o żyjące stworzenia, dając im szansę na przetrwanie chłodu. Alfons Mucha Cztery Pory roku Zima – rekonstrukcje obrazów są dostępne w galerii. 

 

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Alfons Mucha obrazy z całej serii pór roku dostępne są w naszej ofercie - Cztery pory roku Wiosna, LatoJesień.

 

 

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cztery Pory Roku, Zima - Alfons Mucha