Willa Rożnowskich w Krakowie - fotografia vintage

Już od 65,00 zł
Dostępny
Kod
SZK004
Cena od: 65 do 329

Willa Rożnowskich

Widok wezbranej Wisły z Mostu Dębnickiego. Z prawej strony widać nieistniejący już budynek - Willa Rożnowskich.

Rok 1925.

Źródło: NAC

Galeria LueLue


Możliwość dostosowania parametrów obrazu do indywidualnych preferencji klienta.Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 728 551 024 lub za pomocą formularza dostępnego w zakładce kontakt. Fotografie wykonujemy metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, naciągniętym na sosnowy blejtram. Płótno pokrywamy przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni przed promieniami UV. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięku czemu obraz można powiesić nie oprawiając go w dodatkową ramę. Obrazy są przygotowane do bezpośredniego zawieszenia na ścianię. Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce technologie.

Willa Rożnowskich - wspomnienie na fotografii vintage

Czy wiesz, że niegdyś na Bulwarze Poleskim nad Wisłą stał nieistniejący już dziś budynek? Była to Willa Rożnowskich w Krakowie, uwieczniona na tym starym zdjęciu, a zbudowana w 1891 roku na terenie ówczesnej wsi Dębniki. Willa powstała w zaledwie kilka lat od wybudowania starego Mostu Dębnickiego widocznego na zdjęciu, który łączył wspomnianą wieś z Krakowem. „Willa Rożnowskich” nad Wisłą Budynek powstał dzięki funduszom Idy i Edwarda Rożnowskich, członków znanej i zamożnej krakowskiej rodziny zajmującej się produkcją mydła. Willa została zaprojektowana w estetyce neogotyckiej. Willa bogatej rodziny górowała nad wsią, a swoją wielkością stanowiła przeciwwagę dla leżącego po przeciwnej stronie Wisły Zamku na Wawelu. Pięć lat przed wykonaniem zdjęcia, w 1920 roku, budynek przeszedł w posiadanie skarbu państwa. Ze względu na bliskość Wisły był ciągle narażony na niszczenie spowodowane licznymi powodziami. Dlatego też decyzję o rozbiórce willi Rożnowskich podjęto w 1938 roku.

Stary Most Dębnicki w obiektywie

Fotografia została wykonana w 1925 roku. Możesz ją zamówić w kilku wariantach. Wybierz jedną z czterech opcji: obrazu na płótnie, plakat, obrazu w ramie czarnej lub brązowej z Passe-Partout. Dostępne są dwa rozmiary zdjęcia: 60x40 oraz 90x60. Jeśli urzekła Cię ta fotografia, zobacz również „Obchody Święta Morza na Wiśle” oraz niecodzienną, pełną uroku „Plażę pod Wawelem” , które równie wspaniale sprawdzają się w roli pocztówki ze starego Krakowa.

Dębniki, Willa Rożnowskich, zdjęcie starego Krakowa: tak w kliku słowach można opisać magię tej fotografii.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Willa Rożnowskich w Krakowie - fotografia vintage