Wielkie kąpiące się Auguste Renoir - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 219,00 zł
Dostępny
Kod
Pierre Auguste Renoir - The Large Bathers
Cena od: 219 do 219
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz olejny Wielkie kąpiące się impresjonisty Auguste'a Renoira

Wielkie kąpiące się to obraz olejny impresjonisty Auguste’a Renoira. Dzieło powstało w 1887 roku i było inspirowane twórczością innego francuskiego malarza, Jean-Auguste-Dominique’a Ingres’a. Wielkie kąpiące się Renoir zaczął malować około roku 1885, kiedy to stworzył serię rysunków przygotowawczych dla każdej z figur. Obraz spotkał się jednak z krytyką ze względu na rzeźbiarską gładkość obrazu. Z powodu niezrozumienia, z jakim spotkał się obraz, Renoir, wyczerpany i zniechęcony wysiłkiem, jaki włożył w stworzenie Wielkich kąpiących się stwierdził podobno, że już nigdy nie poświęci tak długiego czasu na jedną pracę.

Wielkie kąpiące się - opis obrazu

Wielkie kąpiące się Auguste'a Renoira uznawane są za odejście malarza od impresjonizmu i naturalizmu, które charakteryzowały jego starszą twórczość. Artysta zerwał wówczas też z malarstwem plenerowym. Zmianę w kierunku sztuki Renoira historycy upatrują w tym, iż malarz mógł być pod wpływem fresków pompejańskich oraz Rafaela. Renoir w opisywanym dziele zwraca się po trochu ku malarstwu dekoratywnemu. Widoczne na obrazie postacie kobiece narysowane są ostrą, precyzyjną kreską. Malarz używa mniejszej palety barw, opierając swoje dzieło na chłodnych kolorach ochry oraz kobaltowego błękitu.

Wielkie kąpiące się obraz można dziś zobaczyć w Muzeum Sztuki w Filadelfii, w Stanach Zjednoczonych. Reproducję dzieła Auguste’a Renoira dostępną w galerii wykonuje się metodą druku na płótnie, które następnie pokrywane jest laminatem. powieszenia na ścianie.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Renoir obrazy to prawdziwe dzieła! Sprawdź również inne reprodukcje artysty, m.in. W teatrze oraz Śniadanie wioślarzy. Zapraszamy!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wielkie kąpiące się Auguste Renoir - reprodukcja