Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień letni Władysław Podkowiński - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
107,00 zł
Dostępny
Kod
Władysław Podkowiński – Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień let
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Władysław Podkowiński – Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień letni

Obraz Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień letni to pejzaż miejski namalowany przez wybitnego polskiego malarza Władysława Podkowińskiego. Obecnie dzieło znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Władysław Podkowiński był polskim malarzem i ilustratorem. Żył w latach 1866-1895, umarł przedwcześnie w wieku 29 lat w skutek ciężkiej choroby płuc. Jest dziś uważany za prekursora impresjonizmu oraz za jednego z pierwszych przedstawicieli symbolizmu w polskich sztukach plastycznych końca XIX wieku. Władysław Podkowiński – Ulica Nowy Świat w Dzień Zimowy: obraz powstał w 1892 roku, trzy lata przed śmiercią artysty. Obraz wykonany jest farbami olejnymi na płótnie, podobnie jak wersja ukazująca letni pejzaż miejski.

Władysław Podkowiński: Ulica Nowy Świat

Warszawską ulicę Nowy Świat Podkowiński ukazywał na swoich obrazach dwukrotnie. Jedna wersja obrazu ukazuje tytułową część Warszawy w letni dzień, druga – podczas zimy. Na obu dziełach widać ulicę z okna pracowni polskiego malarza. Warto zwrócić uwagę na majaczącą w oddali wieżę kościoła św. Krzyża. To tam Władysław Podkowiński został ochrzczony w 1866 roku.

Celem impresjonistów było ukazanie świata w nowy sposób – bez sztywnych zasad akademizmu i patosu, tak powszechnych w epoce romantyzmu. Z założenia, impresjonistów miały już nie interesować problemy społeczne, metafizyczne czy historyczny i gloryfikowany heroizm. W ich twórczości liczyła się swoboda – o którą walczył w swoich pracach również Władysław Podkowiński. Ulica Nowy Świat w Warszawie, w dzień zimowy jest jakby przykryta kołdrą złożoną ze śniegu i mgły. Na wpół senny nastrój przerywa jednak krzątanina ludzi widocznych na chodnikach. Władysław Podkowiński: Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień zimowy – reprodukcja dostępna w galerii.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie

Zachęcamy do poznania całej naszej oferty. Sprawdź inne reprodukcje obrazów Władysława Podkowińskiego.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 45x30
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ulica Nowy Świat w Warszawie w dzień letni Władysław Podkowiński - reprodukcja