Tworzenie Świata - Witkacy

Już od 129,00 zł
Dostępny
Kod
REP_WIT_006
Cena od: 129 do 259

Tworzenie Świata - Witkacy

Stanisław Witkiewicz żył w latach 1885-1939 i dał się poznać jako wybitny malarz, pisarz, filozof, dramaturg i fotografik. Jest autorem Teorii Czystej Formy, która zdeterminowała jego twórczość malarską oraz teatralną po 1919 roku. Teoria dziś intepretowana jest jako opis zjawisk, które ówcześnie można było zaobserwować w kulturze i sztuce – czyli między innymi wpływ takich nurtów jak kubizm czy abstrakcjonizm – ale mimo to pozostała niezrozumiana, budziła szereg nieporozumień.

Tworzenie świata: sztuka Witkacego

Twórczość Witkacego należała do jednych z najbardziej wyróżniających się, wyrazistych stylów polskiej sztuki XX wieku. Jego twórczość przyciągała uwagę, wyróżniała się, nieraz też szokowała (podobnie jak styl życia artysty, który za punkt honoru postawił sobie – podobnie jak wielu innych artystów jemu współczesnych – żyć tak, by budzić kontrowersje i zadziwiać zwykłego Kowalskiego). Sztuka Stanisława Witkiewicza stwarzała oniryczny nastrój, była niepokojąca, nieraz również absurdalna i daleka – jakby oderwana – od codziennego realizmu. Tymi słowami można zresztą opisać nie tylko jego twórczość malarską, ale i wizję teatru autorstwa artysty.

Tworzenie świata – obraz datowany na ok. 1921-1922 roku – to abstrakcyjna wizja biblijnego powstania świata. Bogactwo zimnych, ciemnych kolorów oraz charakterystyczne dla sztuki Witkacego formy sprawiają, że koło dzieła nie da się przejść obojętnie. Tworzenie świata Witkacy stworzył techniką oleju na płótnie, a oryginał dzieła miał 115 na 170 centymetrów. Reprodukcja obrazu Tworzenie świata dostępna jest w galerii w trzech rozmiarach.

 

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

W Galerii LueLue znajdziesz również inne obrazy Witkacego. Zapraszamy!

Więcej informacji
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tworzenie Świata - Witkacy