Pokój w Nowym Jorku - Edward Hopper - reprodukcja

Już od 79,00 zł
Dostępny
Kod
Room-in-new-york
Cena od: 79 do 209

Edward Hopper to amerykański malarz, grafik i ilustrator. W swojej twórczości zawarł szacunek do kultury europejskiej – był zafascynowany między innymi malarstwem Rembrandta, Gustawa Courbeta i Edgara Degasa. Hoopera nie interesowały eksperymenty kubistyczne ani abstrakcjonistyczne. Na początku swojej twórczości malował plenery utrzymane w duchu impresjonizmu, ale później zrezygnował z tego i skupił się na realizmie.

Edward Hopper: Pokój w Nowym Jorku – opis obrazu

Pokój w Nowym Jorku to obraz wykonany techniką oleju na płótnie powstały w 1932 roku. Widać na nim dwie postacie w nowojorskim mieszkaniu. Mówi się dziś, że inspiracją dla powstania tego dzieła były oświetlone wnętrza widoczne przez okna, które obserwował artysta w pobliżu dzielnicy, w której mieszkał.

Scena w mocno oświetlonym pokoju widoczna jest przez okno – owo kadrowanie sprawia, że pokój przyciąga wzrok i sprawia wrażenie realnego. Postacie siedzące w pokoju nie zdają sobie sprawy z tego, że są obserwowane, są zajęte swoimi wieczornymi aktywnościami. Dzieło przypomina wspomnienie senne, migawkowo uchwyconą scenę – czuć bowiem, że nie jest to tak naprawdę żadne konkretne okno ani wyjątkowy moment. Pokój w Nowym Jorku – obraz Hoppera to kolejna praca amerykańskiego twórcy, która koncentruje się na samotności i pewnego rodzaju wyobcowaniu. Dwie postacie widoczne na obrazie nie są same, ale zdają się być samotne – każda z nich, milcząc, pogrążona jest w swoich myślach i aktywnościach.

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pokój w Nowym Jorku - Edward Hopper - reprodukcja