Wielka fala w Kanagawie - Katsushika Hokusai - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 191,00 zł
Dostępny
Kod
REP_K_HOK_002
Cena od: 191 do 443
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Wielka fala w Kanagawie Katsushika Hokusai

Wielka Fala w Kanagawie obraz autorstwa Hokusai Katsushika – to drzeworyt stworzony około 1831 roku w późnym okresie Edo (czyli w czasie, w którym władzę w Japonii sprawowali sioguni z rodu Tokugawa). Wielka Fala w Kanagawie jest najbardziej znaną pracą artysty i jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych przykładów sztuki japońskiej.

Wielka Fala Hokusai Katsushika – opis obrazu

Obraz Wielka Fala w Kanagawie składa się z trzech elementów: wzburzonego morza, trzech łodzi oraz widocznej wgłębi obrazu góry Fudżi. W opisie tego dzieła warto zacząć od żywiołu, jakim jest woda. Jedna z fal, największa, dominuje nad resztą kompozycji. Woda góruje nad widoczną w oddali górą. Piana na krańcu fali przypomina pazur smoka i jest charakterystyczną cechą stylu japońskiego artysty.

Fudżi w japońskiej kulturze jest uważana za święty symbol narodowy i jest częstym tematem podejmowanym w sztuce. Kolor góry wskazuje na to, że scena rozgrywa się podczas wschodu słońca, które oświetla szczyt góry. Natomiast łodzie przedstawione na rycinie służą do szybkiego transportu świeżych ryb z terenów połowów. W każdej z nich widać dziesięć osób: ośmiu wioślarzy i dwie dodatkowe postacie na przodzie łodzi.

Obraz Hokusai Katsushika Wielka Fala w Kanagawie często interpretuje się jako zbieżny z zasadą stylu ukiyo-e, zgodnie z którym artysta ma uchwycić chwilę i przedstawić codzienne zajęcia ludzi. Nieprzewidziane siły natury przyćmiewają majaczącą w oddali świętą górę – ma to prawdopodobnie za zadanie symbolicznie ukazać, że wobec spraw codziennych to, co boskie, schodzi na dalszy plan.

Obraz Wielka fala w Kanagawie i inne obrazy Hokusai znajdziesz w Galerii LueLue i sklepie internetowym!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wielka fala w Kanagawie - Katsushika Hokusai - reprodukcja