Średniowieczne miasto nad rzeką Karl Friedrich Schinkel

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
287,00 zł
Dostępny
Kod
Karl Friedrich Schinkel – Medieval Town by Water
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Karl Friedrich Schinkel namalował w 1813 roku dzieło zatytulowane Średniowieczne miasto nad rzeką. Obraz stał się popularny zaraz po ukończeniu pracy. Autor znany był głównie ze swojego dorobku architektonicznego i tworzenia w klasycyzmie oraz stylu arkadowym. W czasie swojej podróży we Włoszech sporządzał pejzaże miast, w których się zatrzymywał. Miał zamiar opublikować je po powrocie do domu, tak jak robiła wtedy większość jego kolegów po fachu. Gdy wrócił do ojczyzny zaczął zarabiać na życie jako malarz. 

Karl Friedrich Schinkel: Średniowieczne miasto nad rzeką – opis obrazu

Dzieło przedstawia wyimaginowaną gotycką katedrę leżącą nad rzeką. Promienie słoneczne przezierające zza budowli podkreślają charakterystyczne dla tego stylu cechy architektury, a jest tego znacznie więcej na obrazie Średniowieczne miasto nad rzeką. Schinkel zawarł na obrazie wiele szczegółów, po których można poznać, że już miał do czynienia z architekturą.

Karl Friedrich Schinkel – Medieval Town by Water

Stosunek wielkości świątyni do ludzi na pierwszym planie pokazuje, jak duże poważanie miały wtedy miejsca związane z religią. Twórcy specjalnie wznosili takie arcydzieła wysoko ponad głowy, żeby uświadomić wierzących, jak bardzo mali są oni i ich problemy w porównaniu do Boga oraz wszechświata – podkreślali w ten sposób podział na sfery sacrum i profanum. Wszystko to jest na  obrazie Średniowieczne miasto nad rzeką. Nic nieznaczący ludzie pracują w pocie czoła, a stojący w pobliżu majestatyczny budynek ma im przypominać o wieczności.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Karl Friedrich Schinkel to autor wielu znanych i cenionych dzieł. Sprawdź także inne jego obrazy w naszej kolekcji!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 80x60
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Średniowieczne miasto nad rzeką Karl Friedrich Schinkel