Kamienie szlachetne Alfons Mucha - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 347,00 zł
Dostępny
Kod
Alfons Mucha - Kamienie szlachetne
Cena od: 347 do 347
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Kamienie Szlachetne

Alfons Mucha był wybitnym czeskim ilustratorem i malarzem. Oprócz swoich obrazów, Czech znany był również z realizowania projektów graficznych – tworzył plakaty reklamowe, kalendarze, karty dań, okładki i tytuły czasopism. Kamienie szlachetne Mucha stworzył w 1900 roku. Dzieło składa się z czterech części, z których każda przedstawia kobietę otoczoną kwiatami i na tle w kolorze dopasowanym do odpowiedniego klejnotu, który jest tematem pracy.

Alfons Mucha Kamienie szlachetne – opis obrazu

Wiele prac Alfonsa Muchy bogato wykorzystuje typografię i pewnego rodzaju wrażliwość właściwą komercyjnej twórczości. Kamienie szlachetne przywołują bardziej tradycyjną estetykę. Ukazanie podjętego tematu za pomocą kwartetu obrazów przywołuje tradycyjne koncepcje – takie jak np. cztery żywioły. Wysunięta na pierwszy plan i przykryta do połowy kwiatami kobieta w dziele Muchy nie przypomina istoty ludzkiej, a bardziej przywodzi na myśl boginię. Zdaje się, że na wszystkich czterech częściach dzieła przedstawiono tę samą kobietę. Nieziemsko piękna i otoczona wspaniałymi kwiatami postać zdaje się zamieszkiwać świat nieznany zwykłemu śmiertelnikowi.

Przyglądając się reprodukcji obrazu Kamienie szlachetne Mucha warto zwrócić uwagę na intrygującą monochromatyczną paletę każdego segmentu. Miękkie kolory działają harmonicznie, nie rozpraszają ani nie drażnią, nie konkurują ze sobą – pokazują za to, że równowaga jest kluczowym aspektem tego utworu. Efektem jest zaskakująco delikatny, piękny obraz.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Zachęcamy również do obejrzenia innych dzieł artysty, m.in. Salon des Cent i wiele innych. Zapraszamy!

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kamienie szlachetne Alfons Mucha - reprodukcja