Józef Chełmoński – Czwórka

229,00 zł
Dostępny
Kod
JózefChełmoński – Czwórka

Możliwość dostosowania parametrów obrazu do indywidualnych preferencji klienta.
Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 728 551 024 lub za pomocą formularza

Poznaj słynny obraz Józefa Chełmońskiego – Czwórka

Czwórka - obraz Józefa Chełmońskiego, który artysta namalował w 1881 roku, jest wykonany techniką olejną na płótnie. Dzieło powstało w czasie, gdy artysta przebywał w Paryżu i zajmował się tworzeniem obrazów inspirowanych swoimi wspomnieniami z pobytu na Kresach - między innymi na Podolu.
Czwórka, obraz Józefa Chełmońskiego, podobnie jak inne jego dzieła powstałe w tym okresie, cieszyła się dużym zainteresowaniem nabywców sztuki z całego świata. Fakt ten w dużym stopniu przyczynił się do poprawy sytuacji materialnej polskiego malarza. Dużą zasługę w poprawie zamożności miała również Czwórka. Józef Chełmoński wrócił do kraju w 1887 roku, opisywany obraz nadal pozostawał jednak w jego pracowni w stolicy Francji. Dopiero po sprowadzeniu dzieła do Polski na zakup obrazu zdecydowały się władze Krakowa i umieściły Czwórkę w muzeum.

Obraz, który namalował Józef Chełmoński - Czwórka - jest nadal dostępna do podziwiania w krakowskim Muzeum Narodowym na Rynku Głównym.
Józef Chełmoński Czwórka - opis obrazu musi się w tym przypadku składać z podkreślenia przede wszystkim faktu, iż dzieło jest doskonałym przykładem naturalizmu w malarstwie polskim. Celem tego ruchu w sztuce było jak najwierniejsze, niemalże fotograficzne naśladownictwo natury. Kierunek ten powstał we Francji w drugiej połowie XIX wieku i zakładał, że celem artysty nie jest komentarz, selekcja czy interpretacja rzeczywistości, a jedynie jak najdoskonalsze naśladownictwo. Obraz Czwórka to w oryginale wielkoformatowe płótno, które przedstawia zaprzęg czterech koni i kierującego nim chłopa.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Zapraszamy również do odwiedzenia kategorii Reprodukcje obrazów Józefa Chełmońskiego.

Więcej informacji
Szerokość 100
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 100x50
Kolorystyka obrazu Kolor
Wysokość 50
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Józef Chełmoński – Czwórka