Józef Chełmoński – Czwórka

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
275,00 zł
Dostępny
Kod
JózefChełmoński – Czwórka
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Poznaj słynny obraz Józefa Chełmońskiego – Czwórka

Czwórka - obraz Józefa Chełmońskiego, który artysta namalował w 1881 roku, jest wykonany techniką olejną na płótnie. Dzieło powstało w czasie, gdy artysta przebywał w Paryżu i zajmował się tworzeniem obrazów inspirowanych swoimi wspomnieniami z pobytu na Kresach - między innymi na Podolu.

Czwórka Chełmońskiego - reprodukcja obrazu

Czwórka, obraz Józefa Chełmońskiego, podobnie jak inne jego dzieła powstałe w tym okresie, cieszyła się dużym zainteresowaniem nabywców sztuki z całego świata. Fakt ten w dużym stopniu przyczynił się do poprawy sytuacji materialnej polskiego malarza. Dużą zasługę w poprawie zamożności miała również Czwórka. Józef Chełmoński wrócił do kraju w 1887 roku, opisywany obraz nadal pozostawał jednak w jego pracowni w stolicy Francji. Dopiero po sprowadzeniu dzieła do Polski na zakup obrazu zdecydowały się władze Krakowa i umieściły Czwórkę w muzeum.

Obraz, który namalował Józef Chełmoński - Czwórka - jest nadal dostępna do podziwiania w krakowskim Muzeum Narodowym na Rynku Głównym.

Józef Chełmoński Czwórka - opis obrazu musi się w tym przypadku składać z podkreślenia przede wszystkim faktu, iż dzieło jest doskonałym przykładem naturalizmu w malarstwie polskim. Celem tego ruchu w sztuce było jak najwierniejsze, niemalże fotograficzne naśladownictwo natury. Kierunek ten powstał we Francji w drugiej połowie XIX wieku i zakładał, że celem artysty nie jest komentarz, selekcja czy interpretacja rzeczywistości, a jedynie jak najdoskonalsze naśladownictwo. Obraz Czwórka to w oryginale wielkoformatowe płótno, które przedstawia zaprzęg czterech koni i kierującego nim chłopa.

Zapraszamy również do sprawdzenia innych kategorii, takich jak Michał Anioł reprodukcje.

Więcej informacji
Szerokość 100
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 100x50
Kolorystyka obrazu Kolor
Wysokość 50
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Józef Chełmoński – Czwórka