Józef Chełmoński - Babie lato

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 287,00 zł
Dostępny
Kod
Józef Chełmoński - Babie lato
Cena od: 287 do 287
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Józef Chełmoński Babie lato - reprodukcja obrazu na płótnie

Babie lato, obraz Józefa Chełmońskiego, został wykonany metodą olejną na płótnie. Dzieło powstało w 1875 roku w Warszawie, a inspiracją do jego powstania była podróż malarza na Ukrainę. Po powrocie do kraju Chełmoński był zafascynowany życiem na wsi oraz tym, w jaki sposób przyroda nadaje rytm życiu człowieka. Józef Chełmoński Babie lato namalował w nurcie naturalistycznej odmiany realizmu właściwemu polskiemu malarstwu. Dziś dzieło wchodzi w skład zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Opis i historia obrazu Babie Lato


Warto poświęcić chwilę na opis obrazu Babie lato. Przedstawia on młodą Ukrainkę, która leży na ziemi i w wyciągniętej ku górze ręce trzyma nitki babiego lata, czyli pajęczą nić. Z lewej strony obrazu, na horyzoncie widać stado bydła i postaci innych mieszkańców ukraińskiej wsi. Horyzont jawi się mniej więcej w połowie wysokości obrazy i jest główną linią podziału kompozycji dzieła. Babie lato Józef Chełmoński namalował, korzystając z wielu odcieni brązów i szarości. Kolorystyka obrazu jest stonowana i ma najwyraźniej za zadnie podkreślać nastrój późnego babiego lata. Józef Chełmoński Babie lato – opis obrazu powinien w tym przypadku zawierać również podkreślenie, że obraz polskiego malarza – obok Słoneczników Vincenta van Gogha – to jeden z najczęściej reprodukowanych obrazów w Polsce.


Józef Chełmoński Babie lato -reprodukcja obrazu dostępna w galerii wykonana jest metodą druku na płótnie, które następnie naciągane jest na sosnowy blejtram. Ta kolejność czynności umożliwia wykonanie reprodukcji z nadrukowanymi bokami pracy, dzięki czemu obraz można od razu zawiesić na ścianie, bez potrzeby dokupywania ramy.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie. Polecamy też inne reprodukcje Józefa Chełmońskiego.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Józef Chełmoński - Babie lato