Józef Chełmoński - Babie lato

Już od 199,00 zł
Dostępny
Kod
Józef Chełmoński - Babie lato
Cena od: 199 do 199

Józef Chełmoński Babie lato - reprodukcja obrazu na płótnie

Babie lato, obraz Józefa Chełmońskiego, został wykonany metodą olejną na płótnie. Dzieło powstało w 1875 roku w Warszawie, a inspiracją do jego powstania była podróż malarza na Ukrainę. Po powrocie do kraju Chełmoński był zafascynowany życiem na wsi oraz tym, w jaki sposób przyroda nadaje rytm życiu człowieka. Józef Chełmoński Babie lato namalował w nurcie naturalistycznej odmiany realizmu właściwemu polskiemu malarstwu. Dziś dzieło wchodzi w skład zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Opis i historia obrazu Babie Lato


Warto poświęcić chwilę na opis obrazu Babie lato. Przedstawia on młodą Ukrainkę, która leży na ziemi i w wyciągniętej ku górze ręce trzyma nitki babiego lata, czyli pajęczą nić. Z lewej strony obrazu, na horyzoncie widać stado bydła i postaci innych mieszkańców ukraińskiej wsi. Horyzont jawi się mniej więcej w połowie wysokości obrazy i jest główną linią podziału kompozycji dzieła. Babie lato Józef Chełmoński namalował, korzystając z wielu odcieni brązów i szarości. Kolorystyka obrazu jest stonowana i ma najwyraźniej za zadnie podkreślać nastrój późnego babiego lata. Józef Chełmoński Babie lato – opis obrazu powinien w tym przypadku zawierać również podkreślenie, że obraz polskiego malarza – obok Słoneczników Vincenta van Gogha – to jeden z najczęściej reprodukowanych obrazów w Polsce.


Józef Chełmoński Babie lato -reprodukcja obrazu dostępna w galerii wykonana jest metodą druku na płótnie, które następnie naciągane jest na sosnowy blejtram. Ta kolejność czynności umożliwia wykonanie reprodukcji z nadrukowanymi bokami pracy, dzięki czemu obraz można od razu zawiesić na ścianie, bez potrzeby dokupywania ramy.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie. Polecamy też inne reprodukcje Józefa Chełmońskiego.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Józef Chełmoński - Babie lato