Rejtan Jan Matejko - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 155,00 zł
Dostępny
Kod
REP_J_MAT_004
Cena od: 155 do 347
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Wysokiej jakości reprodukcja obrazu Jana Matejki Rejtan

Obraz Rejtan Matejko namalował w 1866 roku, chcąc przedstawić protest Tadeusza Reytana przeciwko rozbiorowi Polski na Sejmie Rozbiorowym. Obraz wykonany jest metodą oleju na płótnie i dziś oryginał można obejrzeć na Zamku Królewskim w Warszawie.

Rejtan Jan Matejko reprodukcja obrazu jest dostępna w galerii i wykonana metodą druku na wysokiej jakości płótnie. Obraz pokrywany jest laminatem, by mieć pewność, że dzieło będzie się prezentowało nienagannie, nawet gdy zostanie wystawione na działanie promieni UV.

Rejtan Jan Matejko opis obrazu i jego historia

Rejtan Jan Matejko namalował w czasie, w którym – nawet jeszcze przed publicznym wystawieniem dzieła – obraz spotkał się z negatywnym odbiorem i krytyką. Malarzowi zarzucano odnoszenie się w swojej twórczości do aktualnej sytuacji politycznej. Generał Władysław Zamoyski prosił nawet o interwencję u cesarza Napoleona III w celu niedopuszczenia pracy na wystawę, które odbywała się w Paryżu. Obraz jednak zawisł na wystawie w 1867 roku i został nagrodzony złotym medalem.


Rejtan Jan Matejko opis obrazu musi podkreślić sam temat dzieła. Ukazuje bowiem scenę, która rozegrała się 21 kwietnia 1773 roku, czyli trzeciego dnia obraz sejmu rozbiorowego na zamku w Warszawie, na mocy którego trzy kraje: Prusy, Rosja i Austria dokonały podziału części ziem polskich. W centralnej części obrazu widać posła ziemi nowogródzkiej, Tadeusza Rejtana, który w geście rozpaczy próbuje zapobiec rozbiorowi swojej ojczyzny. Postać wskazująca ręką na drzwi, w których stoją już rosyjscy żołnierze, to Adam Poniński, książę herbu Łodzi.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Poznaj inne obrazy Jana Matejki dostępne w naszej Galerii. Zapraszamy!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rejtan Jan Matejko - reprodukcja