Bitwa Pod Grunwaldem Jan Matejko - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 179,00 zł
Dostępny
Kod
REP_J_MAT_002
Cena od: 179 do 311
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki

Bitwa pod Grunwaldem obraz olejny Jana Matejki powstał w latach 1872-1878. Matejko, urodzony w Krakowie, był polskim malarzem – tworzy głównie obrazy historyczne i batalistyczne. Do portfolio znamienitego artysty należy ponad trzysta obrazów olejnych oraz kilkaset rysunków i szkiców. Dziś Jan Matejko uznawany jest przez historyków sztuki za jednego z najwybitniejszych polskich malarzy w historii.

Reprodukcja obrazu Bitwa pod Grunwaldem pozwoli Ci na spokojne i uważne docenienie kunsztu mistrza. Obraz jest bowiem tak skomplikowany i szczegółowy, że dostrzeżenie wszystkich szczegółów na pewno zajmuje trochę czasu! Bitwa pod Grunwaldem – reprodukcja dostępna w Galerii realizowana jest metodą druku na wysokogatunkowym płótnie.

Opis olejnego obrazu Bitwa pod Grunwaldem

Bitwa pod Grunwaldem – opis obrazu należałoby zacząć od stwierdzenia, że na płótnie widać walczący tłum. W ogólnym chaosie artysta wyróżnił wiele postaci historycznych z obu wrogich sobie obozów. Praca przedstawia bitwę w momencie, kiedy na polu nada toczy się zacięta walka, ale wiadomo już, że bliżej zwycięstwa jest polsko-litewska strona sporu. Bitwa pod Grunwaldem – obraz Jana Matejki – pozwala obserwatorowi wyodrębnić kilka stref płótna, na które po kolei należy zwrócić uwagę. W centrum dzieła znajduje się wielki książę litewski Witold – ubrany w czerwoną szatę, z mitrą na głowie i pozbawiony pancerza i hełmu. W uniesionych rękach trzyma miecz i tarczę. To gest triumfu.

Z lewej strony obrazu czujny obserwator wypatrzy wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego, Ulricha von Jungingena, ubranego w biały płaszcz z naszytym nań czarnym krzyżem. Na jego twarzy maluje się grymas przerażenia. Po lewej stronie, za księciem Witoldem, toczy się walka o krzyżacką chorągiew.

Sprawdź również inne reprodukcje obrazów Matejki dostępne w LueLue.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bitwa Pod Grunwaldem Jan Matejko - reprodukcja