Mapy astronomiczne

Produktów w kategorii: 11

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 11

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 11

Mapy gwiazdozbiorów to graficzne przedstawienie gwiaździstego nieba w formie sklepienia niebieskiego. Pierwsze siatki odwzorowań kartograficznych służyły do określania współrzędnych astronomicznych ciał niebieskich. Pierwsze mapy nieba były rysowane ręcznie i zawierały głównie obrazowe przedstawienia gwiazdozbiorów zodiaku.

Mapa nieba: plakat astronomiczny

Bardziej nowoczesne mapy w postaci kart upowszechniono w XV wieku za pomocą druku. Z tego okresu pierwszą drukowaną mapą nieba była ta powstała w Niemczech w 1515 roku autorstwa Albrechta Dürera. Na dwóch kartach przedstawiono wówczas dwie półkule: północną i południową. Z czasem rozwoju wiedzy i nauki ludzi w mapie uwzględniano coraz więcej gwiazd oraz gwiazdozbiorów nieba półkuli południowej.

Dziś przedstawiamy inspirowane tymi pierwszymi mapami plakaty – astronomia bowiem od zawsze intrygowała ludzi, a wszechświat budził ciekawość i przytłaczał swoją wielkością. Plakaty astronomiczne to ciekawa i nieoczywista dekoracja wnętrza – niezależnie od stylu, w którym je urządzono. Mapy astronomiczne świetnie będą wyglądały solo oraz w towarzystwie innych plakatów.

Mapa astronomiczna: plakat jako magiczna ozdoba

Postery z kategorii Mapy Astronomiczne to prace dostępne w dwóch rodzajach: jako obraz na płótnie lub obraz w ramie. Plakaty drukowane są na wysokiej jakości papierze o satynowym wykończeniu. Obrazy za to wykonywane są metodą druku na płótnie malarskim, który naciągany jest później na sosnowy blejtram. Płótno pokrywane jest przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni przed promieniami UV.

Jeśli poszukujesz oryginalnej i niebanalnej ozdoby do wnętrza, to idealnym pomysłem będą plakaty. Znaki zodiaku przedstawione na posterach zaintrygują nawet sceptyków i spodobają się każdemu, kto docenia dbałość o detale. W galerii znajdziesz mapy autorstwa Johanessa Buno, Matteo Sottero, Pietera Schenka oraz Caspara Luyken’a.