0
0
0,00 zł

Zbigniew Zborowski

  Zbigniew Zborowski urodził się w Rybniku, ale  przez całe życie związany jest z Krakowem, studiował w AGH na Wydziale Metalurgicznym. Fotografować zaczął na studiach.

 Karierę fotografa prasowego rozpoczął od Studenckiej Agencji Informacyjnej i „Kuriera Akademickiego”, prowadzonego przez Adama Broża, później pismo przekształciło się w „Studenta”, pracował dla Centralnej Agencji Fotograficznej i Krajowej Agencji Fotograficznej. W „Studencie” regularnie umieszczał fotografie reporterskie i przez wiele lat artystyczne akty. Współpracował także z „Gazetą Krakowską”, „Dziennikiem Polskim”, „Itd.”, „Perspektywami”, „Panoramą Śląską”, „Fundamentami” i  „Przekrojem”.
Zbigniew Zborowski brał udział w konkursach i wystawach Polskiego Towarzystwa Fotograficznego (1958, 1960), Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego (1962), i Klubu Fotografii Prasowej SDP (II nagroda 1967).
Zborowski razem z Bogumiłem Opiołą prezentowali w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką wystawę zdjęć z Włoch pt. „Italia”. Ekspozycja uznana za najlepszą wystawę roku 1974 była efektem pobytu fotoreporterów ówczesnego „Studenta” w 1973 w Rzymie i we  Florencji.
W 1985 roku Zbigniew Zborowski wystawiał gościnnie wraz z innymi polskimi fotografikami akty na wystawie „Erotyzm &Satyra” w Gauss Fotografikst Galleri w Sztokholmie. 
Obecnie  jego zdjęcia publikowane są w Polskiej  Agencji Fotografów „Forum” i w czasopiśmie społeczno-kulturalnym „Kraków”.

Ustaw kierunek malejący

Ustaw kierunek malejący