Ważąca perły Vermeer Jan / albo: Kobieta z wagą - reprodukcja obrazu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 189,00 zł
Dostępny
Kod
Johannes Vermeer Weights
Cena od: 189 do 189
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz, na którym ukazana jest Kobieta ważąca perły to dzieło autorstwa Jana Vermeera. Powstało około 1662-1665 roku i dziś może być podziwiane w National Gallery of Art w Waszyngtonie. Praca Vermeera została wykonana metodą malowania farbami olejnymi na płótnie.

Opis obrazu Ważąca perły Jana Vermeera

Ważąca perły obraz ukazuje scenę, która ma miejsce w oświetlonym z jednej strony pokoju. To światło przecina dzieło na dwie części: oświetloną i tą pozostającą w mroku. Przy stole stoi kobieta, która na pierwszy rzut oka wygląda na brzemienną, ale taki efekt osiągano modnym wówczas strojem. Na stole leżą pudełka i sznury pereł – kobieca postać w jednej ręce trzyma wagę, przyglądając się jej w skupieniu. Szalki wagi są idealnie zrównoważone.

Kobieta ważąca perły - olejny obraz na płótnie

Na ciekawy trop w interpretacji obrazu naprowadza dzieło wiszące na ścianie za kobietą – to Sąd Ostateczny, który wskazuje na alegoryczne przesłanie. Zgodnie z jedną z przyjętych wersji, scenę ukazaną przez Vermeera można odczytywać jako właśnie moment rozliczania ludzi z ich dobrych i złych uczynków. Druga wersja proponuje interpretację z innego punktu widzenia: perły mogą być symbolem marności i pychy; ważenie pereł zatem byłoby oceną swoich własnych przywar.

Wielcy malarze często pozostawiali w swoich obrazach wiele różnych wskazówek co do interpretacji – nie inaczej zrobił sam Vermeer. Ważąca perły została zbadana pod mikroskopem i okazało się, że szalki wagi trzymanej przez kobietę są tak naprawdę puste. Vermeer obrazy i dzieła sztuki to cenione prace na całym świecie.

Więcej na temat techniki znajdą Państwo w zakładce Technologie.

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ważąca perły Vermeer Jan / albo: Kobieta z wagą - reprodukcja obrazu