Kobieta przy samolocie w Aeroklubie Krakowskim - fotografia vintage

Już od 69,00 zł
Dostępny
Kod
SZK267
Cena od: 69 do 190

Czesława Ziemiańska przy otwartym okapotowaniu silnika samolotu RWD-5

Kraków 1934 r.

autor: [AAN], źródło: NAC

Galeria LueLue


Stara fotografia z Krakowskiego Areoklubu przedstawia kobietę przy samolocie. Zdjecie wystawiane było podczas wystawy KOBIETA - KADRY MONOCHROMATYCZNE współorganizowanej przez Galerie LueLue i Solvay Park. Szkolenie kobiet pilotów w formie zdjęcia vintage może okazać się doskonałą ozdobą do Twojego wnętrza. Dlaczego?

Stare zdjęcia Krakowa stworzą idealny klimat w kazdym wnętrzu - nowoczesnym, rustykalnym bądź minimalistycznym. Dodadzą uroku, klasy i elegancji lat trzydziestych.

Interesujesz się lotnictwem? Masz sentyment do samolotów z poprzedniej epoki? Reprodukcja obrazu na płótnie vintage „Szkolenie kobiet pilotów w Aeroklubie Krakowskim” na pewno przypadnie Ci do gustu! To nie tylko wspaniała dekoracja, ale również świadectwo wspaniałej krakowskiej historii.

Władczyni przestworzy: kobieta z samolotem

Pozująca do zdjęcia Czesława Ziemiańska stoi przy otwartym okapotowaniu silnika samolotu RWD-5. Fotografia wykonana została przez zespół Kuriera Codziennego w 1934 roku.

Rok później Aeroklub Krakowski liczył 147 członków, w tym trzy kobiety. Dziś wiadomo o dwóch z nich. Pierwszą pilotką, która w latach trzydziestych ukończyła szkolenie w Krakowie i latała samodzielnie była Karolina Iwaszkiewiczówna. Krakowski Aeroklub działa do dziś. Nadal prowadzone są szkolenia i loty widokowe dla chętnych.

Fotografia vintage kobiety przy samolocie na cześć Aeroklubu

Jeśli szukasz oryginalnej dekoracji wnętrza swojego domu, to ta fotografia jest idealna dla Ciebie. Obrazy ze zdjęć stanowią nie tylko wspaniałą ozdobę, ale też sprawiają, że pomieszczenie zyskuje charakter, staje się wyjątkowe. Dostępne rozmiary obrazu to kolejno: 30x20, 40x26 oraz 70x50. Ceny większych rozmiarów poznasz po kliknięciu w daną opcję.

Fotografię „Szkolenie kobiet pilotów w Aeroklubie Krakowskim” zamówisz w trzech rozmiarach i rodzajach. Wybierz obraz na płótnie, jeśli lubisz prostotę. W przypadku gdy chcesz podkreślić ozdobny charakter zdjęcia, zdecyduj się na zamówienie obrazu w ramie czarnej lub brązowej z Passe-Partout.

Lubisz nieco feministycznej iskry w starych fotografiach? Kraków obfituje w dzielne kobiety, podobnie zresztą jak Zakopane. Zobacz dziewczyny na rowerach i zachwyć się tym, jak wygląda Chochołów, a w nim - stateczne macierzyństwo.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kobieta przy samolocie w Aeroklubie Krakowskim - fotografia vintage