Gustav Klimt - obrazy

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Austriacki artysta, którego wzorzyste obrazy definiują ruch secesyjny w Wiedniu. Jako mistrz symboliki Klimt często zmysłowo przedstawiał ciało kobiety w swoich obrazach, grafikach i rysunkach. Artysta malował również ozdobne pejzaże w kwadratowych formatach, takie jak Bauerngarten (1907), a także mityczne przedstawienia natury w Drzewie życia (1905) przy użyciu złota i naprzemiennych bloków koloru.

Urodzony 14 lipca 1862 roku w Austrii. Klimt studiował w Staatliche Kunstgewerbeschule jako malarz architektury, wkrótce potem otworzył własne studio. Członek założyciel Secesji Wiedeńskiej. Praktyka artystyczna Klimta obejmowała zlecone malowidła ścienne, wystrój wnętrz i malarstwo sztalugowe. Wytrawny rysownik, w późniejszym okresie życia stworzył wiele erotycznych rysunków - z których wiele nigdy nie było widzianych ani wystawianych aż po jego śmierci. Artysta często nie podróżował poza Wiedeń. Jego podróże do Wenecji i Rawenny pomogły promować jego złotą technikę i obszerne bizantyjskie obrazy, ponieważ obszary te były również znane z unikalnych mozaik. W 1911 roku artysta otrzymał pierwszą nagrodę na światowych wystawach w Rzymie za obraz Śmierć i życie. Dojrzały styl Klimta charakteryzuje się zwięzłymi liniowymi rysunkami, szczegółowymi wzorami złotych liści i kolorów oraz brakiem cienia w ludzkiej postaci. Klimt, umocniony na scenie artystycznej swojego miasta i głęboko wpływający na młodszego artystę Egona Schiele, zmarł na grypę hiszpańską w wieku 56 lat w 1918 r.

Reprodukcje obrazów Gustava Klimta - dlaczego koneserzy chcą je mieć?

Jego indywidualne dzieła zostały sprzedane za jedne z najwyższych odnotowanych cen. W 2003 roku praca Klimta pobiła poprzednie rekordy aukcyjne, kiedy jego portret Adele Bloch-Bauer I zwany też Złotą Adelą, został sprzedany na aukcji za 135 milionów dolarów. Dziś jego obrazy i rysunki znajdują się między innymi w kolekcjach w Wiedniu, Nowym Jorku, Londynie i Monachium.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.