0
0
0,00 zł

Józef Chełmoński - obrazy

 Józef Chełmoński reprodukacje na płótnie  Józef Chełmoński ur. 7 listopada 1849 w Boczkach, zm. 6 kwietnia 1914 w Kuklówce Zarzecznej – polski malarz, reprezentant realizmu.

Józef Chełmoński i jego obrazy


Pochodził ze zubożałej szlachty mazowieckiej. Ojciec malarza Józef Adam dzierżawił majątek Boczki. Dziadek, również Józef był osobistym sekretarzem Michała Hieronima Radziwiłła. W folwarku w Boczkach urodził się 7 listopada 1849 r. Józef Marian. O matce Izabeli Łoskowskiej mówiło się, iż była osobą o dużej kulturze, rozmiłowaną w sztuce i literaturze. W Boczkach artysta zamieszkiwał do wyjazdu do Warszawy, potem wielokrotnie wracał do swoich stron rodzinnych. Obrazy Chełmońskiego cieszyły się dużą popularnością.

Cechy szczególne reprodukcji obrazów Chełmońskiego


Malował sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej i ukraińskiej oraz sceny myśliwskie. W realistycznych, nastrojowych pejzażach z wielką wrażliwością odtwarzał koloryt przyrody. Rzadziej malował portrety. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone Czwórki i Trójki. Reprodukcje obrazów Chełmońskiego, między innymi Polowanie czy Żurawie, możesz znaleźć w naszej Galerii

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2
Back to Top