0
0
0,00 zł

John Everett Millais - obrazy

 

Kim był John Everett Millais? Ten brytyjski malarz to także członek i współzałożyciel Bractwa Prerafaelitów, obok postaci takich jak Dante Gabriel Rossetti i William Holman Hunt. Najsłynniejszym dziełem artysty jest Ofelia(1851), melancholijny obraz przedstawiający ukochaną i utopioną kobietę z Hamleta Szekspira. Millais obrazy swoje tworzył w duchu prerafaelickim - przynajmniej do czasu.

John Everett Millais - reperodukcje obrazów

Urodził się w 1829 roku w Southampton w Wielkiej Brytanii. Millais dołączył do szkół Royal Academy w wieku 11 lat, gdzie jego przedwczesny talent zdobył mu wiele nagród. W 1848 r. Millais, Rossetti i Hunt utworzyli bractwo w reakcji na ówczesne malarstwo akademickie, rozwijając malowane sceny z motywów średniowiecznych i wczesnego renesansu. W trakcie swojej kariery bunt Millaisa w stosunku do establishmentu ustąpił, ponieważ został mianowany profesorem zwyczajnym, a później prezydentem Akademii Królewskiej. Artysta zmarł 13 sierpnia 1896 r. W Londynie w Wielkiej Brytanii.

Co jeszcze Cię tu zainteresuje?

Dziś jego prace znajdują się między innymi w zbiorach w Los Angeles, Musée d'Orsay w Paryżu, Londynie i Waszyngtonie. Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z tej kategorii. W końcu nigdy nie wiesz, który obraz podbije Twoje serce!

Ustaw kierunek malejący

Ustaw kierunek malejący
Back to Top