0
0
0,00 zł

Więcej widoków

Plakat - Pani na Floriańskiej

POS_SZK206

Oceń ten produkt jako pierwszy

25,00 zł

Dostępność: Dostępny

* wymagane pola

25,00 zł

Opis

Szczegóły

Plakat - Kobieta na Floriańskiej

żródło: NAC

Nasze plakaty drukujemy na wysokiej jakości papierze o satynowym wykończeniu i gramaturze 200gr/m2.

Czy istnieje bardziej poetyckie miejsce niż krakowskie Stare Miasto przyprószone śniegiem? Jeśli jesteś miłośnikiem krakowskich kamienic i atmosfery Rynku Głównego w tym mieście, to na pewno zachwyci Cię zdjęcie „Pani na ulicy Floriańskiej z parasolem” z 1936 roku.

Reprodukcja fotografii w Twoim domu!

Ulica Floriańska nosi znaną nam dzisiaj nazwę już od ponad 700 lat. Pierwszy raz pojawiła się na planie lokacyjnym z… 1257 roku. Początkowo zamieszkiwała ją głównie polska szlachta i zamożne mieszczaństwo. Dopiero później, z czasem, zaczęto budować wzdłuż niej hotele, restauracje i muzea.

Kiedyś mieszkańcy nadawali kamienicom nazwy. Tak samo jest w przypadku budynków stojących na ulicy Floriańskiej. Niektóre nazwy to: „Pod Murzynami” (wcześniej „Pod Etiopy”, niegdyś w tej kamienicy mieściła się apteka), narożna Kamienica Margrabska czy Kamienica „Dawidowska” (nazwa na cześć kupca Dawida, zbudowana w XV wieku).

„Pani na ulicy Floriańskiej z parasolem” Twoim nowym nabytkiem

Jeśli szukasz odpowiedniego zdjęcia na płótnie – Kraków powinien się na nim znaleźć. To wspaniałe miasto z intrygującą historią. 

Jeśli zdecydowałeś, że to obraz dla Ciebie, to sprawdź również podobne do tej fotografie. Jeśli szukasz kolejnego spojrzenia na ulicę Floriańską, ale tym razem z innej perspektywy, to zobaczUlicę Floriańską z Kościołem Mariackim. Jeśli w „Pani na ulicy Floriańskiej…” zaciekawił Cię ów tytułowy parasol, to koniecznie spójrz też na reprodukcję fotografii „Parasolki” .

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Kod POS_SZK206
Rodzaj produktu Plakat
Kolorystyka obrazu Czarno - biały
Szerokość do Nie
Wysokość do Nie

Recenzje

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Plakat - Pani na Floriańskiej