Portret Heleny Białynickiej-Birula - Witkacy

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 40,00 zł
Dostępny
Kod
REP_WIT_004
Cena od: 40 do 479
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Portret Heleny Białynickiej-Birula jest utrzymany w konwencji szkicowej, co pokazuje talent Witkacego do rysowania węglem i suchymi pastelami. Używając tego pierwszego, bardzo trudnym zadaniem było przedstawienie detalów, ale Witkacy udowodnił w swoich innych dziełach, że potrafi to zrobić. Całość wykonana jest w typie C, co oznacza subiektywną charakterystykę modelu, natomiast z możliwością karykatury.

Portret Heleny Białynickiej-Birula – opis obrazu

Helena Białynicka-Birula była żoną Teodora, lekarza, który dostarczał Witkacemu kokainę do jego eksperymentów - malowania pod wpływem tego narkotyku. W prawym dolnym rogu znajduje się napis “T.C+Co”- w ten sposób artysta oznaczał sobie znanym kodem substancje, po zażyciu których tworzył. Po tym można wnioskować, że jednym z takich dzieł wykonanych pod wpływem narkotyków był właśnie Portret Heleny Białynickiej-Birula.

Jak powstało dzieło Witkacego?

Witkacy był w stanie namalować takich portretów kilkanaście, a wszystkie z nich trafiały do Teodora w zamian za dostarczenie białego proszku, udzielanie opieki zdrowotnej dla ludzi podczas tych spotkań oraz wszelkie konsekwencje tego wydarzenia. W związku z tym doktor wszedł w posiadanie ponad 300 dzieł Witkacego. Wnioskując po wyglądzie innych tego typu obrazów, malarz był wtedy w wyjątkowo trudnym stanie, ponieważ portret ten jest niewyraźny i brak na nim szczegółów. Inaczej sytuacja ma się na innych płótnach.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Portret Heleny Białynickiej-Birula to nie jedyna reprodukcja Witkacego w naszej Galerii. Sprawdź także dzieło Tworzenie Świata tego autora!

Więcej informacji
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Portret Heleny Białynickiej-Birula - Witkacy