Zdjęcie vintage - kobieta z parasolem na ulicy Floriańskiej w Krakowie

Już od 59,00 zł
Dostępny
Kod
SZK206
Cena od: 59 do 150

Kobieta idąca ulicą Floriańską w zimie z parasolką

Kaków, 1936 r.

Autor: [AAN], źródło: NAC

Galeria LueLue


W LueLue znajdziesz najpiękniejsze stare fotografie Krakowskich ulic w formie obrazu na płótnie bądź eleganckiej fotografii oprawionej w ramkę. Tutaj główną postacią jest kobieta z parasolką idąca w stronę centrum Krakowa - Rynku Głównego.

Czy istnieje bardziej poetyckie miejsce niż krakowskie Stare Miasto przyprószone śniegiem? Jeśli jesteś miłośnikiem krakowskich kamienic i atmosfery Rynku Głównego w tym mieście, to na pewno zachwyci Cię to zdjęcie. Kobieta z parasolem, a do tego ulica Floriańska? Nie mogłoby być piękniej!

Floriańska Kraków stare zdjęcie

Miasta mają mnóstwo fascynujących historii. Chociażby ulica Floriańska w Krakowie nosi znaną nam dzisiaj nazwę już od ponad 700 lat. Pierwszy raz pojawiła się na planie lokacyjnym z… 1257 roku. Początkowo zamieszkiwała ją głównie polska szlachta i zamożne mieszczaństwo. Dopiero później, z czasem, zaczęto budować wzdłuż niej hotele, restauracje i muzea.

Kiedyś mieszkańcy nadawali kamienicom nazwy. Tak samo jest w przypadku budynków stojących na ulicy Floriańskiej. Niektóre nazwy to: „Pod Murzynami” (wcześniej „Pod Etiopy”, niegdyś w tej kamienicy mieściła się apteka), narożna Kamienica Margrabska czy Kamienica „Dawidowska” (nazwa na cześć kupca Dawida, zbudowana w XV wieku).

Jeśli szukasz odpowiedniego zdjęcia na płótnie – Kraków powinien się na nim znaleźć. To wspaniałe miasto z intrygującą historią. Jeśli zdecydowałeś, że to obraz dla Ciebie, to sprawdź również podobne do tej fotografie. Jeśli szukasz kolejnego spojrzenia na ulicę Floriańską, ale tym razem z innej perspektywy, to zobacz „Ulicę Floriańską z Kościołem Mariackim”. Jeśli tu zaciekawiła Cię tytułowa parasolka, to wiedz, że kobieta z parasolem na Floriańskiej w Krakowie nie jest jedyna! Koniecznie spójrz też na reprodukcję fotografii „Parasolki”.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zdjęcie vintage - kobieta z parasolem na ulicy Floriańskiej w Krakowie