Ofelia John Everett Millais - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
299,00 zł
Dostępny
Kod
John Everett Millais – Ophelia
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Autorem dzieła jest John Everett Millais. Ofelia powstała w 1852 przy użyciu bardzo precyzyjnej i przede wszystkim trudnej techniki polegającej na kładzeniu farby na nie do końca suchym płótnie, dzięki czemu wszelkie szczegóły są wyraźne. Z kolei barwy wydają się być świetliste, ponieważ płótno zostało odpowiednio zagruntowane, a dopiero potem Millais nałożył czyste barwy, których stopniowanie następuje w spokojny, łagodny sposób. Natężenie świateł można przedstawić na skali kilkuwalorowej, zaś dominantę walorową stanowi twarz dziewczyny. Mało kto potrafił tak wykorzystać barwy jak John Everett Millais.

Ofelia – opis reprodukcji obrazu

Autor inspirował się śmiercią pewnej kobiety w “Hamlecie” Szekspira, a była to właśnie Ofelia. Obraz wiernie odzwierciedla tę scenę. Podczas zrywania kwiatów wpadła do strumienia i powoli tonęła, cały czas śpiewając. Do obrazu pozowała Elizabeth Siddal. Spędziła ona wiele godzin zanurzona prawie całkowicie w wodzie, co spowodowało pogorszenie się jej zdrowia. Ojciec Elizabeth domagał się od Millais’a zapłacenia za leki.

Symboliczne znaczenie dzieła Johna Everett Millaisa 

Większość kwiatów znajdujących się na obrazie Ofelia ma znaczenie symboliczne, warto zatem zwrócić na nie uwagę. Wierzba płacząca oznacza niespełnioną miłość, pokrzywa za to – ogromne cierpienie. Stokrotka symbolizuje niewinność, a fiołek – wierność. Bardziej uważni obserwatorzy będą w stanie ujrzeć także czaszkę ukrytą w gąszczu roślin. Oznacza ona śmierć i jednocześnie zwiastuje, co wydarzy się za chwilę.

John Everett Millais to autor także innych znanych dzieł! Sprawdź je w naszej Galerii.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Rozmiar 120x80
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ofelia John Everett Millais - reprodukcja